Live For Speed by Michal 011093

Odpowiedz na Pana pytanie znajduje się w cytowanej ustawie kilka artykułów niżej.

Art. 6f. W umowie najmu lokalu niewchodzącego w skład publicznego zasobu mieszkaniowego, strony mogą ustalić odmiennie prawa i obowiązki wymienione w art. 6a-6e.

W lokalach wchodzących w skład publicznego zasobu mieszkaniowego art. 6a-6e są bezwzględnie wiążące. Urząd nie może więc zrzucić tych obowiązków na lokatorów na podstawie regulaminu. Regulamin jest bowiem sprzeczny z bezwzględnie obowiązującą ustawą.




nie jesteśmy w tak szybkim czasie zgromadzić środki finansowe
To znaczy w jakim czasie?
Czy myślisz, że ze środków unijnych dostaje się łatwo i szybko?

Rozczaruję Cię. Z tego, co wiem, preferowane są duże przedsięwzięcia, zwłaszcza w zakresie infrastruktury publicznej (kanalizacja, sale gimnastyczne, szkoły itp.). W zakresie budownictwa mieszkaniowego są środki na rewitalizację, ale budynków komunalnych, zwłaszcza zabytkowych. Co do prywatnych zasobów we wspólnotach to nie ma szans na dofinansowanie. Wniosków podmiotów publicznych (miasta, gminy) jest tak dużo, że pojedyncza wspólnota (w dodatku bez wpisu w rejestrze zabytków i nieujęta w lokalnym programie rewitalizacji) nie istnieje...




Z orzecznictwa sądów administracyjnych wynika, że chodzi tu nie o zarządcę nieruchomości w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, lecz o jednostkę organizacyjną, której powierzono nieruchomość z publicznego zasobu (jednostki samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa) w trwały zarząd, czyli o tzw. trwałego zarządcę.

Zatem w przypadku wspólnoty, za przeglądy o których mowa w ustawie prawo budowlane, odpowiada wspólnota mieszkaniowa.
Mi chodziło o zarządcę obiektu budowlanego, bo o takim jest mowa w Prawie budowlanym.




Administracja samorządowa różni się od państwowej głównie tym, że urzędnicy samorządowi pracują dla swojego otoczenia. Oznacza to, że muszą mieć poczucie odpowiedzialności za swoje działania, a efekty ich decyzji są widoczne od razu w środowisku lokalnym.
"Pracują dla swojego otoczenia" tzn. dla siebie ?!
Bo na pewno nie pracują w interesie wspólnot mieszkaniowych, czego świadectwem są fakty jeszcze z wielu gmin polskich ( rażące naruszanie i naginanie przepisów prawa, manipulacje dla osiągnięcia korzyści finansowych, wprowadzanie w błąd, ograniczanie praw właścicielskich)

Dla przypomnienia:
" Stanowisko
Ogólnopolskiej Konferencji
RZECZPOSPOLITA SAMORZĄDNA 2003
zorganizowanej w Łodzi dnia 8 marca 2003 roku
z inicjatywy Prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego
(…)
3. Zarządzanie mieszkaniami:
ˇ Gminy (jednostki komunalne) nie powinny bezpośrednio zarządzać zasobami mieszkaniowymi, gdyż nie obejmuje tego definicja użyteczności publicznej (eliminuje to konkurencję, nie wymusza racjonalności itp.).
ˇ Występuje sprzeczność interesów gminy z interesem jednostki gminnej, która we wspólnotach mieszkaniowych najczęściej nie wykonuje funkcji właścicielskiej w imieniu gminy.
ˇ Obowiązujące przepisy ustawowe są dostosowane do sytuacji normalnej, to znaczy do zarządzania zasobami mieszkaniowymi na zasadach rynkowych.
(..)"

http://www.oblicze.stt.pl/archiwum.html#rzeczpos



Finanse publiczne obejmują zasoby pieniężne związków publiczno prawnych tzn. Państwa, samorządów terytorialnych, samorządów gospodarczych i zawodowych oraz zasoby pieniężne (budżety) ubezp. społ., fundacji, związków wyznaniowych.
Dochody ekonomiczne mają przede wszystkim charakter transferów występujących głównie w formie podatków i opłat publicznych obciążających przedsiębiorstwa, instytucje finansowe i ludności.
Specyfiką dochodów publicznych jest dominacja płatności o charakterze transferów ( w postaci dotacji, zasiłków, stypendiów, emerytur i rent) nad wydatkami ekwiwalentnymi.

Finanse prywatne (ludności) swoje dochody czerpią z pracy.
Uzyskują w ten sposób wynagrodzenia, które mogą się kształtować pod wpływem mechanizmów rynkowych lub też podlegają regulacji prawnej (dotyczy pracowników sfery budżetowej)Gospodarstwa domowe mogą otrzymywać dochody transferowe z tytułu zasiłków, emerytur, rent, stypendiów, dywidend.
Ludność może korzystać z kredytów bankowych, szczególnie na działalność inwestycyjną (np. budownictwo mieszkaniowe) lub zakup dóbr trwałego użytkowania oraz uzyskiwać odszkodowania od zakładu ubezpieczeń w przypadku strat losowych.
W skład wydatków transferowych wchodzą głównie podatki i opłaty publiczne oraz składki ubezpieczeń społecznych.



PIĘTNASTOGODZINNY KURS SPECJALISTYCZNY

Zasady gospodarowania komunalnym zasobem mieszkaniowym
Umowa o zarządzanie i administrowanie nieruchomością wspólną
Regulacje stanów prawnych

Podstawowe zasady ochrony informacji niejawnych
PESEL, NIP, REGON, KRS – możliwości pozyskiwania informacji
Dane osobowe. Sposoby postępowania
Zasady rejestracja zbiorów danych osobowych
Tajemnice zawodowe

OSOBY PROWADZĄCE:

mgr JANUSZ GDAŃSKI
licencja zarządcy nieruchomości nr 171, ekspert Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami,
biegły sądowy z zakresu zarządzania nieruchomościami

dr inż. MIECZYSŁAW KOZIŃSKI
licencja zarządcy nieruchomości nr 7258, adiunkt Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku;
adiunkt ATENEUM Szkoła Wyższa w Gdańsku, biegły sądowy z zakresu bezpieczeństwa państwa.

HOTEL SASANKA*** | 26-28 sierpnia 2009 | SZKLARSKA PORĘBA

Kurs premiowany zaświadczeniem wydanym na podstawie § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 kwietnia 2008 r. w sprawie stałego doskonalenia zawodowego przez zarządców nieruchomościami (Dz. U. nr 80, poz. 475)

Szkolenie skierowane jest do zarządców (administratorów) nieruchomości mieszkaniowych, członków zarządów spółdzielni mieszkaniowych, pracowników spółek komunalnych zarządzających nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych, przedstawicieli firm i korporacji dysponujących znacznymi własnymi zasobami oraz osób prowadzących działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami.

cena szkolenia: 890 PLN/brutto
(w cenę szkolenia wliczono: dwa noclegi w pokoju
dwuosobowym, materiały szkoleniowe, imienne certyfikaty, wyżywienie, indywidualne konsultacje z ekspertami, grill integracyjny)

cena opcjonalna: 490 PLN/brutto
(cena obejmuje szkolenie, indywidualne konsultacje z ekspertami, materiały szkoleniowe, imienne certyfikaty oraz obiady)

Wszelkie informacje dodatkowe na stronie organizatora: www.meetingfactory.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • spaniele.keep.pl