Live For Speed by Michal 011093

Władze dolnośląskiego PSL zawiesiły w prawach członka partii wiceszefową stronnictwa w regionie, dyrektorkę wrocławskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Bożenę R., której prokuratura postawiła zarzuty przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych. wiadomosci.wp.pl



Zobacz cały artykuł




Ja słyszałam.
Pierwszym etapem udzielenia dofinansowania jest zawsze złożenie wniosku w agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Kolejny etap to podpisanie umowy o współfinansowaniu.


Ja tez byłbym tym zainteresowany, może na stronie tej agencji będą jakieś szczegóły?



Policjanci zatrzymali dyrektorkę wrocławskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ma to związek z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji przy przyznawaniu środków unijnych. To druga osoba zatrzymana w tej sprawie. wiadomosci.wp.pl



Zobacz cały artykuł



Jednym z zadań Unii Europejskiej jest zbliżenie poziomu gospodarczego i dobrobytu społecznego w poszczególnych krajach i regionach wchodzących w skład wspólnoty. Z roku na rok coraz więcej krajów zabiega o członkostwo w UE, są wśród nich kraje zarówno bardzo biedne jak i bardzo dobrze rozwinięte, co tworzy dysproporcje w rozwoju poszczególnych obszarów wspólnoty. Zadaniem funduszy strukturalnych jest wspieranie restrukturyzacji i modernizacji gospodarek krajów Unii Europejskiej. Fundusze te kierowane są głównie do tych sektorów gospodarki i regionów, które bez nich nie będą w stanie dorównać do średniego poziomu w UE. realia pokazują troszeczkę inna stronę "funduszy dla biednych". W raporcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czytamy,że większość firm które uzyskały dotacje z Unii Europejskiej, poradziłyby sobie doskonale również bez niej. Tak więc nasówa się jeden wniosek, iż fundusze strukturalne są dla bogatych firm.



Instrumentem pomocy finansowej dla sektora rolnego jest plan Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na lata 2007-2013 jednym z celów tego programy jest rozbudowa mikroprzedsiębiorstw na obszarach wiejskich. Niedawno opublikowane Rozporządzenie Ministra Rolnictwa z 17 lipca 2008, które wejdzie życie z dniem 16 sierpnia 2008, określa warunki i tryb przyznania pomocy finansowej. Pomoc może wynieść nawet 300 tys. złotych. Należy pamiętać, że Fundusz U.E. nie przewiduje pokrycia inwestycji w 100% .Pomoc przyznana może być nie więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych. Koszt kwalifikowany to wydatek, który został przez ustawodawcę określony jako niezbędny do wykonania określonego projektu w ramach szczegółowo opisanych programów operacyjnych. Projekty mogą dotyczyć nie tylko budowy obiektów, zakupu urządzeń i sprzętu ale ważny jest wzrost zatrudnienia na terenach wiejskich. Im więcej osób zostanie zatrudnionych tym większa będzie dotacja. O wsparcie mogą ubiegać się osoby fizyczne, prawne i spółki prawa handlowego jak i wspólnicy spółki cywilnej. O wsparcie należy złożyć wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym roku (2008 r.) będzie można złożyć jeden wniosek o dofinansowanie.




niestety, z owcami coś im tam nie wychodzi

"Nie będzie redyku na Jurze, bo Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie ma już pieniędzy na rozwój stad rzadkich owiec. Limit dopłat do takich gatunków planowany do 2013 roku został wyczerpany w lipcu br. Hodowcom ten interes nie opłaca się. Wszystko wskazuje, że pozostaną tylko zwierzęta wypasane na zboczach ostańców w ramach programu "Owca Plus", ale pilotażowy projekt kończy się w tym roku."

http://slask.naszemiasto.pl/turystyka/aktualnosci/1056444.html
bierz inicjatywę w swoje ręce - będziesz miał owieczki zamiast jeleni, a do tego bunc i oscypki



Jestem Absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, kierunek Geodezja i Kartografia specjalizacja Geodezja Gospodarcza z tyt. mgr inżyniera. Ukończyłem podyplomowe studium Wycena Nieruchomości na AR Wrocław.
Posiadam nadane przez Głównego Geodetę Kraju uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji z dwóch zakresów - pomiary sytuacyjno-wysokościowe oraz podziały nieruchomości i sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.

Pracowałem w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym we Wrocławiu oraz w Dolnośląskim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych Oddział Legnica.
Obecnie jestem właścicielem Biura Usług Geodezyjno-Kartograficznych ZENIT w Legnicy oraz pracuję na stanowisku Naczelnika Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biurze Powiatowym w Legnicy.

Znalazłem się na tym forum jako ZAGORZAŁY przeciwnik uruchomienia kopalni odkrywkowej węgla brunatnego pod Legnicą, która zniszczy na zawsze środowisko, klimat i społeczeństwo okolic Legnicy i Lubina.
Jestem członkiem Społecznego Komitetu "Stop Odkrywce".

Nie uległem bajkom o tanim prądzie z brunatnego węgla legnickiego, które z klapkami na oczach wygłasza lobbing górniczy pragnący kosztem tysięcy mieszkańców zabezpieczyć tylko i wyłącznie własne interesy. Swoich racji i poglądów na ten temat bronię bezpardonowo.



Pojawiło sie ogloszenie na stronie ministerstwa i na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ze została podpisana umowa, na mocy ktorej Agencja bedzie mogła zaczac zbierac wnioski i wypłacac rekompensaty po ukazaniu sie rozporzadzenia w Dzienniku Ustaw. 29 czerwca rozporzadzenie ukazało sie w Dzienniku, jednakze Agencja informuje, ze zbieranie wnioskow przeciagnie sie jeszcze o pare dni, terminu nie podaja. Minister w mediach mow, ze od 1 lipca beda zbierane wnioski. Pytam sie: co stoi jeszcze na przeszkodzie do zbierania wnioskow i wypłaty rekompensat? Kto jest kompetentny zeby udzielic takiej informacji? Kto w tym panstwie podejmuje decyzje odnosnie rekompensat? Oni chyba sami sie juz pogubili w procedurach i przepisach...



W czerwcu 2005 roku został opracowany raport, po audycie w Stoczni Gdynia S.A., przez zespół specjalistów Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. i przekazany Panu Arkadiuszowi Krężlowi ówczesnemu Prezesowi ARP S.A.
Raport z „Podsumowania realizacji planu restrukturyzacji w latach 2003-2005 oraz ocena bieżącej sytuacji w Stoczni Gdynia” zawiera porażające informacje na temat stanu restrukturyzacji stoczni - nic nie zostało zrobione - jak również proponowane realne rozwiązania naprawy sytuacji...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • spaniele.keep.pl