Live For Speed by Michal 011093

Witam


Wszystkie większe jeziora są własnością Agencji Nieruchomości Rolnych, które dzierżawi "Gospodarstwo Rybackie w Czaplinku" Spółka z o. o. Pozwolenia można wykupić przy ul. Sikorskiego 14 w biurze gospodarstwa tel. 094 375 54 73.

Część jezior jest dzierżawiona przez Polski Związek Wędkarski, ul. Jeziorna 14.
Pozwolenia na połów można wykupić na stanicy PZW w Czaplinku, tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat połowu ryb i własności poszczególnych jezior oraz wymaganych zezwoleń, a także załatwić wszelkie potrzebne formalności - tel. kontaktowy 693 390 119.

Na jakim campingu bedziesz bo ul.5-ciu Pomostow jest dluga.............................???????
Przted wyjazdem skompletuj swoj sprzet bo w Czaplinku dobrych sklepow wedkarskich brak:(

Na terenie jez.Drawskiego obowiazuje calkowity zakaz plywania lodkami z silnikiem spalinowym,wypozyczalni kest kilka to popytaj(silnik na akumulator jest dozwolony)

Ja zawsze lowilem na zatoce Siemczynskiej(druga strona jeziora)Kup mape Czaplinka i okolic bo ladnych i ciekawych jezior to tam jest sporo.

A najlepiej pogadaj z Facetami ze Stanicy Wedkarskiej (adres u gory)sa mili i zawsze doradza.


Milych wakacji w tym zapomnianym przez Swiat Miasteczku o takich pieknych walorach turystycznych





Podatnikami podatku rolnego są osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne w tym spółki nie posiadające osobowości prawnej, które:
- są właścicielami albo samoistnymi posiadaczami gruntów,
- są użytkownikami wieczystymi gruntów
- są posiadaczami gruntów, stanowiących własność Skarbu Państwa lub gminy – jeżeli posiadanie wynika z umowy zawartej z właścicielem, z Agencją Własności Rolnej Skarbu Państwa lub z innego tytułu prawnego
- są posiadaczami gruntów, stanowiących własność Skarbu Państwa lub gminy bez tytułu prawnego, wyjątkiem gruntów wchodzących w skład Zasobów Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa lub będących w zarządzie Lasów Państwowych.
Opodatkowaniu podlegają grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza.
Za gospodarstwo rolne uważa się obszar gruntów, sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, (z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza), o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy, stanowiących własność lub znajdujących się w posiadaniu osoby fizycznej, osoby prawnej albo jednostki organizacyjnej, w tym spółki, nie posiadającej osobowości prawnej.



Terminy i sposoby płatności podatku od nieruchomości

1. Osoby fizyczne opłacają podatek w 4 ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego - do 15 marca, 15 września i 15 listopada roku podatkowego.

2. Osoby prawne, jednostki organizacyjne, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej, będące:

- właścicielami nieruchomości lub obiektów budowlanych, z zastrzeżeniem,
- posiadaczami samoistnymi nieruchomości lub obiektów budowlanych,
- użytkownikami wieczystymi gruntów,
- posiadaczami nieruchomości lub ich części albo obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, jeżeli posiadanie wynika z umowy zawartej z właścicielem, Agencją Własności Rolnej Skarbu Państwa lub z innego tytułu prawnego, z wyjątkiem posiadania przez osoby fizyczne lokali mieszkalnych niestanowiących odrębnych nieruchomości

Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej regulują należności podatkowe za poszczególne miesiące w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego - do 15 dnia każdego miesiąca.



• od 1 stycznia 2003 roku podatek leśny uregulowany jest w odrębnym akcie prawnym tj. w ustawie o podatku leśnym. Do końca 2002 roku uregulowania te zawarte były w ustawie o lasach,
• podstawę opodatkowania stanowi powierzchnia lasu, wyrażona w hektarach fizycznych, wynikająca z ewidencji gruntów i budynków (do końca 2002 roku podstawę stanowiła liczba hektarów przeliczeniowych),
• osoby fizyczne obowiązane są do składania informacji o lasach do podatku leśnego ,
• osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, jednostki organizacyjne Lasów Państwowych, a także jednostki organizacyjne Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa obowiązane są składać do dnia 15 stycznia deklaracje na podatek leśny na dany rok podatkowy,
• obowiązek składania informacji o lasach i deklaracji na podatek leśny dotyczy również podatników korzystających ze zwolnień na mocy przepisów ustawy o podatku leśnym, np.:
o szkół wyższych, wyższych szkół zawodowych oraz wyższych szkół wojskowych,
o szkół, placówek, zakładów kształcenia i placówek doskonalenia nauczycieli - publicznych i niepublicznych oraz organów prowadzących te szkoły, placówek i zakładów odpowiednio z tytułu zarządu, użytkowania lub użytkowania wieczystego nieruchomości szkolnych,
o placówek naukowych Polskiej Akademii Nauk
UWAGA - jeżeli las stanowi współwłasność lub znajduje się w posiadaniu osób fizycznych oraz osób prawnych, jednostek organizacyjnych, w tym spółek nieposiadających osobowości prawnej - osoby fizyczne składają deklarację na podatek leśny oraz opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne.



CYTUJAC nto.pl

Zamek poszedł za 250 tys. złotych
Przedsiębiorca z Podhala kupił renesansowy zamek z zabytkowym parkiem. W Łące Prudnickiej urządzi centrum hotelowo-konferencyjne.

Poprzednim właścicielem zamku w Łące było katowickie Towarzystwo Inwestycyjno-Handlowe Dexo, które kupiło posiadłość od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Nic jednak nie zrobiło z budynkiem, nie płaciło rat i agencja wystąpiła do sądu o zlicytowanie nieruchomości. Udało się to dopiero za trzecim razem.

W sumie to bardzo dobra wiadmosc, mam nadzieje ze ruszy sie cos a nie .. bedzie znów ruina kwitła. A



napisze to czego sie dowiedziałam:
trzeba skalkulować co się bardziej opłaca bo czy tak czy siak, będziecie płacić podatek czy od spaku czy od zakupu, bo od zakupu ziemi jest podatek od czynności cywilnoprawnych, zaniżenie ceny może spowodować że urząd skarbowy doszacuje podatek, walorem jest jednak to, że przy zakupie własność przechodzi od razu a nie dopiero po śmierci.
Ewentualnie należy ustalić, czy jest to gospodarstwo rolne pow. 1 ha, bo może być jeszcze pierwokup Agencji Nieruchomości Rolnych (jesli nie ma spadkobierców).
[/list]



Artwar, wprawdzie wałkujemy tutaj zupełnie inną kwestię, ale pierwsze słyszę aby przepisy odnosnie sposobu liczenia posiadanych gruntów (wliczania do wielkosci prowadzonego gospodarstwa tylko gruntów własnych - z pominięciem dzierżawy) się zmieniły. Oczywiscie jest to możliwe (najlepiej niech się wypowie znawca - Grzegorz), ale raczej w gminie i Starostwie wprowadzili Ciebie w bład. Nie spełniasz podstawowego kryterium "bycia rolnikiem" tzn nie posiadasz na własność 1 ha gruntu. Rzeczywiście minimum 1 ha gruntu musisz fizycznie mieć SAM. Wystarczy więc dokupić 0,7 ha i sprawa załatwiona. Pozostałe 0,8 ha (które brakuje do tej średniej gospodarstwa w gminie o której piszesz) możesz "DODZIERŻAWIĆ":) i wtedy spełnisz wszelkie kryteria. Poszukaj dobrze w internecie, widziałem nawet odpowiednia opinię prawna (ktos chyba ja cytował z eprawnik) lub na innej stronie - gdzie traktowano o tym i tam najlepiej zapytaj. Co do definicji rolnika - wykształcenie obecnie nie ma nic do rzeczy:) Liczy się tylko wielkość gospodarstwa (czyli ten minimalny 1 ha na własność i ewentualnie średnia gospodarstwa w gminie). Ja jeszcze na wszelki wypadek wpisałem się na listę gospodarstw rolnych prowadzoną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wydają bardzo fajny kwit o wpisie do krajowego systemu ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych:) Tak na marginesie nie ma w Polsce innych centralnych spisów (rejestrów) gospodarstw więc dobrze jest być w tym który jest:) W załączniku kopia tego drogocennego dokumentu:) Jak będziesz miał konieczność odwoływania się to powołasz się także na to. Podczas ewentualnych odwołań - każdy "świstek" może okazać się cenny:)



Napiłem sie za zdrowie p. Marka, i świetnie się czuję. Przybyłowicz potrafł walczyć o zespół torów na Służewcu. Poświęcał się dla idei. Pan Bóg go zesłał. Przyszedł wtedy w ostatniej chwili. Gdyby nie zmienił Baci na przełomie 98/99, rozkradliby cały teren poprzez Agencję Własnosci Rolnej (obecna ANR).



Z pytania wynika, że działka jest przeznaczona pod zabudowę siedliskową.

Zabudowa siedliskowa jest ściśle związana z prowadzeniem rodzinnego gospodarstwa rolnego, a zatem jakiekolwiek budowle w granicach siedliska mogą stawiać tylko osoby spełniające wymogi niezbędne do kwalifikowania się jako rolnik. Status rolnika można uzyskać jedynie wtedy gdy dysponuje się gruntem rolnym o powierzchni co najmniej 1 ha w formie własności, wieczystej dzierżawy oraz odpowiednie kwalifikacje - np. staż pracy w gospodarstwie rolnym, ukończoną szkołę o profilu rolniczym lub przynajmniej średnie wykształcenie. W skład zabudowy siedliska może wchodzić budynek mieszkalny oraz obiekty gospodarskie (np. stodoła, obora, stajnia, garaż) usytuowane zgodnie z warunkami zabudowy wydanymi przez urząd gminy. Osoba niespełniająca warunków "bycia rolnikiem" może oczywiście kupić siedlisko, ale budowa domu wymagać będzie przeprowadzenia procedury odrolnienia gruntu i uzyskania w gminie warunków zabudowy. Często przy zakupie tego rodzaju działek ich właściciele dysponują dokumentem zezwalającym na zabudowę siedliskową, ale w przypadku zakupu przez nie-rolnika wydane warunki zabudowy nie stanowią podstawy do nadania pozwolenia na budowę. Trzeba też pamiętać, że - przynajmniej teoretycznie - przy sprzedaży gruntów rolnych - prawo pierwokupu ma Agencja Nieruchomości Rolnych. Dopiero po rezygnacji z zakupu przez ta Agencję - co przy małych działkach jest niemal regułą - można będzie dokonać ostatecznej transakcji kupna- sprzedaży. Niekiedy właściciele działek rolnych próbują ominąć przepisy i oferują sprzedaż gruntu z gotowym pozwoleniem na budowę. Jednak w świetle prawa, nawet po wybudowaniu domu, gdy nowym właścicielem nie będzie rolnik, konieczne będzie odrolnienie gruntu.



2006-10-20
Z netu:
W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku kurzętnicki wyciąg narciarski był oblegany przez amatorów sportów zimowych nie tylko z okolicy, ale także z sąsiednich województw.
Teraz jest szansa na powrót do przeszłości. Urząd Gminy w Kurzętniku organizuje przetarg na dzierżawę działki pod mający powstać wyciąg.
O tym, że stoki w okolicach Kurzętnika są niemal idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych, przekonało się wielu amatorów narciarstwa już ponad 30 lat temu, kiedy to powstał wyciąg.
Narciarze zjeżdżali na weekendy
Do stworzenia zimowej atrakcji dla narciarzy przyczynili się działacze sportowi i pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji z Henrykiem Pałkowskim jako dyrektorem, a także Urząd Gminy w Kurzętniku, który udostępnił grunty pod wyciąg. I tak wszystko powstało. Zjazd, blisko 300-metrowy, był odwiedzany najczęściej w weekendy. Organizowane były różne zawody, a pierwszymi były te o puchar tygodnika "Kujawy". Wyciąg prężnie działał do połowy lat 80-tych.

- To była fajna zabawa. Przyjeżdżało tu sporo ludzi z Bydgoszczy, Torunia, Rypina czy Lubawy - wspomina Andrzej Błaszkowski, obsługujący wówczas wyciąg.

Niestety po kilkunastu latach funkcjonowania wyciąg "umarł śmiercią naturalną". Grunty pod obiektem trafiły w ręce Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Część sprzętu została skradziona i narciarski zakątek z dnia na dzień przestał istnieć.

Żeby nie zapeszyć

Teraz jednak jest szansa na to, by po 20 latach przerwy znów wrócić na narciarski stok w Kurzętniku. Miejscowy urząd gminy ogłosił bowiem przetarg na dzierżawę działki przeznaczonej na cele rekreacyjno-sportowe.

- Zabiegaliśmy o to od dłuższego czasu. Problem był jednak w tym, że nie byliśmy właścicielami gruntów. Teraz, gdy trafiły one z powrotem w nasze ręce, można to wykorzystać - mówi Zofia Andrzejewska, wójt gminy Kurzętnik. - Przyznam, że jest nawet inwestor, który interesuje się tym miejscem i wybudowaniem tam wyciągu. Póki co nie chcę jednak zdradzać szczegółów, by nie zapeszyć...

Biorący udział w przetargu mieliby opracować koncepcję zagospodarowania terenu z uwzględnieniem trasy wyciągu, zjazdów narciarskich i saneczkowych, a także zaplecza gastronomicznego i technicznego z wypożyczalnią sprzętu.

- Myślę, że to dobry pomysł. Moim zdaniem przydałaby się jednak armatka śniegowa, bo warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają narciarzom. Dzięki niej, punktowi gastronomicznemu i odpowiedniemu zapleczu wyciąg byłby jeszcze bardziej atrakcyjny - dodaje Andrzej Błaszkowski.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • spaniele.keep.pl