Live For Speed by Michal 011093

" />z ta kasa to nie jest tak do konca
pamietacie jak 70 % na remont stadionu mial dac Urzad Kultury Fizycznej?? a po 15 % miasto i klub??
teraz 75 daje unia - miasto w swoim budzecie na kazdy rok ma kase na obiekty sportowe, zapytajcie ile wyniosla ta prowizorka z krzeselkami!!!! za ta kase moglismy spokojnie zrobic 1 trybune i starac sie o dotacje a napewno by stala dzis!!!
jest tez tak instytucja jak GARR - Gornoslaska agencja Rozwoju Regionalnego, ktora udziela rozmaitch dotacji , kredytow itd . niestety niezbyt dobrze sie orientuje czy moglibysmy cos uzyskac na remont stadionu ale chya tak bo na dzialalnosc gospodarcza idzie uzyskac i na remont pomieszczenia itd tez
wiec troche trzeba sie poorientowac bo kasa lezy trzeba tylko wiedziec jak ja podniesc





Studenci mają świetne pomysły
dziś

Sześć i pół miliona złotych przekazała Agencja Rozwoju Przemysłu na zagospodarowanie budynków po kopalni "Wawel". Cechownia, łaźnia i lampownia odzyskać mają dawny blask do marca przyszłego roku. Urzędnicy z rudzkiego magistratu oraz władze Śląskiego Parku Przemysłowego chcą, aby projekt uwzględniał koncepcje Aleksandry Postawy i Anety Wiatr, studentek V roku architektury Politechniki Śląskiej. Ich praca zyskała największe uznanie w ogłoszonym przez Park konkursie.



- Budynek ma być nastawiony na edukację i promocję regionu. W środku zaplanowałyśmy powierzchnie wystawiennicze, biurowe, restauracje oraz sale konferencyjne - tłumaczy Aneta Wiatr.

Na placu przed budynkiem miałaby zostać wymalowana mapa aglomeracji śląskiej. Obok pojawiłby się "śląski dywan" - edukacyjny pasaż, wykonany z typowych dla Śląska materiałów.

- Z zagospodarowaniem terenów poprzemysłowych jest spory problem, więc ta inicjatywa jest zupełnie wyjątkowa - cieszy się dr Jolanta Rusinowska-Trojca z Instytutu Nowej Kultury Industrialnej.

Paweł Błażyca, prezes Śląskiego Parku Przemysłowego marzy o powstaniu w pomieszczeniach dawnej łaźni centrum architektoniczno-geodezyjnego, gdzie karierę mogliby rozpoczynać świeżo upieczeni architekci.

- Będą mogli liczyć na preferencyjne czynsze i zaplecze, jakie otrzymują firmy w inkubatorach przedsiębiorczości - zapowiada.
(miw) - Dziennik Zachodni




- Przypuszczam, ze firma ojca moglaby dostac dofinansowanie z agencji rozwoju regionalnego ( Podkarpacie), nie wiem tylko z jakiego "dzialania" moglby skorzystac. Jest jakies dofinansowanie dla malych i srednich przedsiebiorstw- firma ojca do tej kategorii sie zalicza. Mam na mysli otzrymanie dofinansowania na zakup maszyn, itp.


Większość dofinansowań jest dla MSP. Niestety teraz taka pora, że skończyły się środki na lata 2004-2006 a te z 2007-2013 nie zostały jeszcze uruchomione. Więcej - na razie praktycznie nic na ten temat nie wiadomo. Konkretne informacje pojawią się zapewne koło połowy roku czyli jak dobrze zawieje jest szansa, że pierwsze konkursy ruszą w 3 lub 4 kwartale.
Do tego czasu nie ma nic z czego mogłaby skorzystać taka firma.



Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Chojnowa na lata 2007-2013

Z dniem dzisiejszym udostępniamy dla celów konsultacji społecznych projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Chojnowa na lata 2007-2013.
Program został opracowany przez Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG SA.
Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować na adres koordynatora projektu Macieja Kupaja, tj. http://www.chojnow.net.pl/doc/lpr_4_04_08.doc

http://www.chojnow.net.pl/



Serwis internetowy wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego został wyróżniony w projekcie "Interaktywna gmina - lider internetu 2007", zajmując 9 miejsce w kategorii gmin miejskich. Projekt zrealizowany został przez Agencję Interaktywną 3Cube oraz Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.
Projekt "Interaktywna Gmina" realizuje misję działania na rzecz promocji kraju i regionu oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Pierwsza edycja projektu to wstęp do cyklicznych badań, które obejmą stopniowo także inne elementy e-administracji Dolnego Śląska.

Źródło: http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_dr ... 03/017.php



Czy Wrocław stanie się w przyszłości metropolią w rozmiarze XXL? Tego nie wiadomo. Prof. Janusz Zaleski, prezes Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przekonuje, że władze miasta, mając takie ambicje, powinny napisać projekt ustawy o metropoliach, nie oglądając się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.



Wyguglaj stronki PARP-u - Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Za pośrednictwem mniejszych funduszy regionalnych rozdysponowuje środki unijne na start dla przedsiębiorców. I to przy dość korzystnym oprocentowaniu.



" />Ok, skoro juz sie podbudowalismy, to teraz DO DZIEŁA!

Sprobujmy znalezc te perspektywy,
1. okreslmy najwieksze problemy spolecznosci lokalnej (w tym przedsiebiorcow) - to z czym Wy lub Wasi znajomi maja problemy.

2. sprobujmy nakreslic prawidlowe kierunki dzialan, ew. wzorce parenetyczne do nasladowania

3. pozniej zaprosimy Ryśka Z. aby sie z tym zapoznal, i na ten temat wypowiedzial - w tym powinien nam pomoc sam imć pan Klekot...


JA MAM 2 LUŹNE SPOSTRZEZENIA (tak na dobry poczatek)

PRIMO! w dzisiejszej "Wspolczesnej" (i w portalu M-O) mozna przeczytac artykul pt. "Unijne dotacje dla przedsiębiorców" gdzie prezio ostrołęckiej Agencji Rozwoju Regionalnego mowi: "...Wydaje mi się, że ostrołęccy przedsiębiorcy przespali ten okres (okres pozyskiwania dotacji-moj przypis).
PYTANIE: a dlaczego Prezio i jego Agencja nie rozpropagowaly wiedzy nt. Funduszy posrod mieszkancow Ostroleki coooo?
od czego jest ta jego agencyjka? w innych miastach instytucje tego typu szerza wiedze na ten temat posrod ludnosci lokalnej, a ja nigdy nie widzialem zadnego artykulu, spotkania czy innej formy przekazania informacji...
Jezeli ta agencja ma tak dzialac, to lepiej zrobic z tego Towarzyska Agencje Pozytku Publicznego! (swoja droga - w tym miescie nie ma zadnej Agencji Towarzyskiej? jak tak to wstyd!! )

SEGUNDO COMPAY: Kto widzial wczorajszy wystep Myslovitz? moim zdaniem byl ok , jedynie pogoda dawala sie we znaki...

PAMIETAJCIE: jedynie wspolnymi silami mozemy zbudowac dobrobyt Ostroleki
BUDOWNICZY I PRZODOWNICY NA FORUM----> WYSTĄP!

[ Dodano: 09:15, 29.05.2006 ]
PS


Shakil - dzieki za nominacje
Karloss - GO TO HELL!



ok wklejam caly artykul ze strony Biznes Slaski bo dzis juz jest udostepniony:


Technopark zamiast cynkowni
Data: 2005-12-12
Za dwa lata ma zostać oddany do użytku pierwszy w Katowicach park przemysłowy



W zeszłym tygodniu spółka Górnośląski Park Przemysłowy zakupiła teren po byłych zakładach cynkowych Silesia w Katowicach. Grunty są obecnie rekultywowane. Za kilka miesięcy powinna się rozpocząć budowa obiektów, które w przyszłości stanowić będa park przemysłowy. - Kupiliśmy osiem hektarów gruntu. Chcielibyśmy postawić na tym terenie halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni 14 tys. mkw. Będzie tam również budynek biurowy o powierzchni ok. 1 tys. mkw. - mówi Bartłomiej Leśniowski, dyrektor zarządzający spółki Górnoślaski Park Przemysłowy.

GPP na realizację projektu uzyskała dotację z Sektorowego Programu Operacyjnego. Także w związku z tym, jak zapewnia Leśniowski, przyszłe ceny dzierżawy powierzchni mają być bardzo atrakcyjne. - Nie mogę zapewnić, że przedsiębiorcy będą mogli liczyć na szczególne upusty czy preferencje, ale ceny będą się na pewno plasować w dolnej stawce rynkowej - mówi.

Przedsiębiorca chętny do umiejscowienia swojej firmy w parku będzie mógł liczyć na udostępnienie powierzchni biurowej i magazynowej, bądź produkcyjnej. Park nie zapewnia natomiast wyposażenia. Maszyny czy linie produkcyjne należy zakupić we własnym zakresie. - Chodzi o to, żeby właściciel firmy mógł się od razu skupić na produkcji, a nie inwestycjach w grunty i budowę zakładów - tłumaczy Leśniowski.

GPP za rok rozpocznie akcję marketingową, mającą na celu pozyskiwanie przyszłych najemców. Preferowane będą firmy branży logistycznej, ale zarząd spółki nie wyklucza też nawiązania współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi.

Udziałowcami GPP są Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw oraz Agencja Rozwoju Regionalnego z Bielska- Białej. W przedsięwzięciu uczestniczą też dwie firmy prywatne: spółka Eko-Bryza, która zajmuje się rekultywacją terenów przyszłego parku, oraz firma handlowa Tritex 2.

(mcl)



Ciepłe posadki PO do kontroli
5.11.2009
Najwyższa Izba Kontroli, wprawdzie po drugiej interwencji, ale wzięła pod lupę matecznik zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej. Inspektorzy NIK sprawdzają Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego i decyzje jej zarządu. Główne zarzuty to podniesienie przez KARR uposażenia o ponad 100 procent bez zwiększenia zakresu obowiązków oraz zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, co miało zwiększyć koszty.

- Kontrola w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego już się rozpoczęła - powiedziała nam wczoraj Katarzyna Kopeć z NIK. Ze względu na dobro postępowania Izba nie chce na razie udzielać szczegółowych informacji. Wniosek o kontrolę złożył poseł PiS Czesław Hoc. Główne zarzuty dotyczą podejrzenia, że Rada Nadzorcza KARR zwiększyła swoje uposażenie o ponad 100 procent, nie dodając żadnych obowiązków, oraz zlecenia prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, co miało zwiększyć koszty. - Problem jest także z panem Ryszardem Zdrojewskim, prezesem Agencji, który miał być jednocześnie szefem jednej z komisji w samorządzie miejskim Koszalina i miał dopuścić się nadużywania stanowiska w ten sposób, że jadąc w delegacje z KARR, brał zlecenie delegacji z zarządu miasta - podejrzewa poseł.
Izba jednak nie od razu zdecydowała się na kontrolę. - Pierwszy raz zawiadomiłem NIK w marcu 2009 r., ale Izba odmówiła. Twierdziła, że ma mało ludzi i w związku z tym skuteczność kontroli może być niewielka - przypomina Hoc. - Wówczas przedstawiłem status Agencji, wykazałem, że przecież samorząd województwa ma tam udziały, i to 81 procent, miasto ma 8 procent, a Agencja Rozwoju Przemysłu 10 procent, a więc jest to majątek publiczny, i zażądałem kontroli z punktu widzenia efektywności gospodarowania. Ale odmówiła - dodaje.
- Podjęcie kontroli przez NIK w danym momencie zależy zawsze od naszych możliwości, zwłaszcza kadrowych - odpowiada na zarzuty posła Katarzyna Kopeć z NIK. Izba dopiero po ponownej interwencji posła Hoca latem br. zareagowała pozytywnie i rozpoczęła kontrolę. - Kontrolerzy zbadają wybrane zagadnienia działalności KARR, m.in. kwestie zarządzania Agencją. Zgodnie z planowanym terminem zakończenia kontroli jej wyniki będą znane najwcześniej w grudniu 2009 r. - podkreśla Kopeć.
Stanowiska w Agencji to zagłębie ciepłych posadek dla polityków PO. Radosław Klukaczewski, członek Rady Nadzorczej KARR, jest jednocześnie członkiem lokalnych władz Platformy.

http://www.czeslawhoc.pl/?pg=aktualnosci&id=322

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • spaniele.keep.pl