Live For Speed by Michal 011093


Ja również chciałam służyć radą. Ja kupiłam projekt, jestem w trakcie papierologii i to trochę potrwa. Ja zdążę z fundamentami w tym roku to sukces. Ceny materiałów narazie porównuję, a kupię je zimą czyli w martwym sezonie. Leier (Malbork, gdzie będę budowała Szmaragda) daje upusty nawet 50%. Dodatkowo kupujesz, oni przechowują towar w magazynach i tylko dobierasz ilość, która jest Ci potrzebna w danym momencie.
Pozdrawiam i radzę niektórym podejść do sprawy z większym dystansem.
Moniko
Muszę niestety Cię rozczarować :(((. Dzwoniłem właśnie do Leiera i dowiedziałem się że pustaków ceramicznych niestety już na naszym terenie nie sprzedają ze względu na to że fabryka jest w Tarnowie i koszty związane z transportem są zbyt wysokie. Jednym słowem nie jest to dla nich opłacalne.
Pozdrawiam



Wrzucę swoje 3 grosze.

Podniecanie sie ceną loko Niemcy mija sięz celem 1440 sztuk na samochodzie + koszt transportu 1 euro od kilometra i mozna policzyć.
Ci co mieszkaja blisko granicy mogą sobie na to pozwolić reszta polski już niekoniecznie.
Mam 30 cm pustak ceramiczny po 7,63 brutto.
Jak doliczę transport przez pół polski np do Wa-wy to dochodzi do tego 1200 netto ( 30 jest 2100 na samochodzie ) i cena od razu rośnie.
Mówicie, że to hurtownicy napedzają ceny a to guzik prawda miałem ponad 20% upustu od producenta BK w tej chwili mój upust jest 0 a cena producenta 10,50 netto loko fabryka. Stąd potem cena 17 czy 18 złotych na składzie. A panika sztuczna mówicie to mam pytanie gdzie jest materiał ????
Ytong kolejny miesiąc nie przyjmuje zamówień Wienerberger wydziela materiał na palety. Miejscowy producent szarego suporeksu przyjmuje zamówienia na grudzień. Wełna mineralna pod wydział, styropian okresoczekiwania 40 dni.
Jeszcze tylko materiały wykończeniowe są w normalnych cenach ale na nie też chyba przyhjdzie pora.

Pozdrawiam budujących i życzę dużego szczęścia w zakupach.
Jedziemy na tym samym wózku.

Pozdrawiam Piotr



Jeżdzę od 3 tygodni po składach, hurtowniach itp. W okolicy Wrocławia
nie ma tanich bloczków betonowych. Mozna kupić od ręki ale cena startowa netto to prawie 3plz.

Po kryzysie w sierpniu z materialami konstrukcyjnymi teraz nie jest źle. Na Silikaty czeka się około miesiąca ale ze względu na transport i nie zawsze jest cały asortyment. Ceramika poryzowana zwłaszcza szeroka zaczynają się na składach rzucać. Gorzej jest Wienerbergerem ale Kozłowice czy Leier sa od ręki, nie wiem czy wszystkie wymiary.
Trochę szukałem betonu komórkowego, wyboru zbyt dużego nie ma ale wyglada na to że handlowcy chcą wypchnąć wszystko co im zalega a zalegają resztki.
Kłopoty ze stropami gęstożebrowymi chyba już mineły. Tj pustaki były dostępne bez problemu, godzej z belkami, zwłaszcza długimi, ale dzis sie czeka maksymum 2 tygodnie

Wełny i styropianu jest zatrzęsienie. Chyba handlowcy zamówili trochę za dużo bo co przyjde do handlarza to słysze zachęty do szybkich zakupów bo cos tan (spłoneła fabryka, kończą produkcję itp) a na składzie góra wełny która przez zimę moze zamoknąć....



No to nieźle,my kupowalismy materiał po 3,40,po miesiącu dokupowalismy 2 palety po 4,80,a ostatnie po 5,60.
Na szczęście pierwsza partia wystarczyła na 90% zapotrzebowania,ale dostaca dwa razy wysyłał samochód po pustaki i dwa razy wracał pusty. W ogóle od ubiegłego roku podobno ceramika nie pojawia sie u niego na placu,wszystko przewozi bezposrednio z fabryki do klienta.
Trzymam kciuki za udane zakupy!



oska Wysłany : Wto, 17 Styczeń 2006 10:52 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

spore zmiany!!! to juz nie bedzie "wilcze łyko". A jak z kosztami? Masz moze kosztorys?,jakie materiały? ile na stan surowy?

Witam oska!

No cóż, sam układ głównych pomieszczeń pozostanie bez zmian (jak wspomniałem, wystąpią niewielkie przesuniecia ścian na parterze). Schody z salonu będą tam, gdzie pierwotnie miała być toaleta. Toaleta została zamieniona z pomieszczeniem gospodarczym, z którego zrezygnowaliśmy skoro będą piwnice. Ganeczek będzie podobny do tego jaki ma wilk1. Jeśli chodzi o kominy, to murowane są tańsze (wg moich wyliczeń), chociaż zajmą trochę więcej miejsca. Zrezygnowaliśmy z okien połaciowych, ale powiększyliśmy otwory okienne w pomieszczeniach, w których się one znajdował. Pomiędzy parterem a poddaszem będziemy mieli strop terriva, bo chociaż ceramiczny ma lepsze parametry to jest jednak droższy.
Jeśli chodzi o materiały do budowy domu to wybierzemy pomiędzy keramzytobetonem (mam fabrykę pod nosem) lub bk. Chociaż jak dzisiaj zadzwoniłem do hurtowni pustaków ceramicznych, to pani zastrzeliła mnie na samym początku 35% upustem. Chyba się nad tym zastanowię.
Kosztorys będzie na dniach, jak projektant naniesie wszystkie zmiany.


Pozdrawiam



uważam, że ceramika poryzowana to b. dobry pomysł ale nie może być tak ze wyroby chociażby jednej fabryki renomowanego producenta nie trzymają normy (przecież powinny ją przewyższać) albo wciskają wyroby pozaklasowe, są w końcu wyroby innych fabryk (plecewice), powinien być wybór, jednak W. zaczyna być monopolistą w ceramice poryzowanej i to powoduje że nie troszczą się zbytnio o jakość.Sytuacja taka jest powodowana właśnie brakiem silnej konkurencji i brakiem poważnej kontroli konsumenckiej (niezależna prasa, była już otym mowa). Ja wybrałem ceramikę tradycyjną z cegielni olsztyńskich (z Rukławek) i proszę sobie wyobrazić, że miałem bardzo poważne trudności z kupieniem tych pustaków w klasie 150 - po prostu rzadko wypalają taką klasę bo uzyskanie tej klasy wymaga szczególnego rygoru technologicznego, jednak nie wciskaja faktycznej klasy 100 zapakowanej i oznaczonej jako 150 pomimo że jest popyt na 150. O jakiś odpadach w ogóle nie ma mowy tak jak i o slicznym czerwonym kolorze, są blade. Ale oczywiście nie wiem czy ten wyrób "trzyma" normę.
Każdy z nas zatem wybiera w tym przypadku cegły/pustaki i technologię na podstawie przypadkowej wiedzy nigdzie nie zweryfikowanej (Muratora można sobie wsadzić w d...). Na tym też polega min. tragedia budowania w RP.




Bardzo ciekawa dyskusja niestety prawda jest ze polska fabryka jedzie na starej technologi i starym parku maszynowym . Te testy akurat wykazały, że jakością polskie pustaki Porotherm nie ustępują niemieckim. Co więcej są od nich mocniejsze.
Tak tylko sie akurat od porowatej ceramiki powoli odchodzi .Ciekawe ile tylko kosztuje ten nowy cieply pustak kosztuje i kedy bedzie on w sprzedazy u nas



Ja sam budowałem z Leira 25PW i ....... drugi raz bym tego nie zrobił.
1. Leier ma w Polsce dwie fabryki i z jednej przyjeżdża towar w miarę ok natomiast z drugiej to gruz.
Z kąd wiem kupowałem w sumie 58 palet 48 x 25pw i 10 11,5 PW
Dostałem to w trzech transportach zrob
Pierwszy ok 24 palety 25 - paleta spięta 1 paskiem pp
drugi ok 14 palet 25 i 10 - 11,5
trzeci 10 palet 25 reklamowałem od razu przy rozładunku, co się rzucało od razu to były spinane 2 paskami, straszny syf na samochodzie gruzowisko. Wykonano fotografie opisano na protokole.
Całość kupiłem w Firmie Artmar z Gdyni - ogłaszają się na Allegro -- to co usłyszałem w telefonie było pozytywne wymienimy załatwimy wszystko ok.
Po jakim tygodniu usłyszałem że towar jest ok bo to ceramika i jest delikatna, a ja jestem przewrażliwiony, następnie była bardzo długa wymiana korespondencji aż trafiła sprawa do rzecznika praw konsumenta. firma starała się wymigać. Napisałem parę meili miedzy innymi do prezesa leiera i wszystkich świętych, efektem tego była wymiana 10 palet na nówki sztuki stare dostałem na zgruzowanie i w prezencie 8mb komina systemowego. Ale trzeba szczerze napisać pustaki są kiepskiej jakości krzywe cienkie ścianki, posiadają liczne pęknięcia,

Ja nie polecam



witam
dostałem oferte na pustaki ceramiczne z rukławki fabryka nazywa sie chyba koplany sztuka 1.70 netto z transportem i rozładunkiem powiedzcie prosze czy to dobra cena i czy ich wyroby są dobrej jakosci , a moze jakies inne kupic? prosze o rade , mam mało czasu a ceny mogą podskoczyc w góre ( bo chyba w dól sie nie da ) :lol:
pozdrawiam



No i tutaj trochę się nie zgodzę. 36 cm to nie tylko większa izolacyjność akustyczna, ale i cieplna. Mają przecież zupełnie inny współczynnik przenikania ciepła. A keramzyt to przecież ceramika, tylko w kuleczkach i z domieszką betonu, więc w sumie ma podobne właściwości jak pustak ceramiczny. Wybrałem go głównie ze względu na lokalną dostępność. Mamy na miejscu fabrykę pustaków keramzytowych i liczę na jakąś promocję. :D



A moze skoro nie wiesz co wybrac wybierz: Pustaki ceramiczne POROTON z Robena. Jak ja z nich budowalem, byly o wiele prostsze i dokladniejsze niz wienerbereger i tansze.
Moze dlatego ze robione w Niemczech - przyjechaly do mnie prosto z fabryki swiezo wyprodukowane :)



Po pierwsze:
twój komentarz odnosił się do mojego stwierdzenia, że beton komórkowy wyjeżdża z wytwórni z dużą zawartością wody ("wyjeżdżają z fabryki dokładnie nasiąknięte wodą") - zacytowałem z TWOJEGO linka, skąd się to bierze. Wystarczy popatrzeć na transport świeżych, parujących bloczków. Wystarczy wziąć do ręki bloczek stary (wyschnięty) i nowy - różnica w ciężarze jest dwukrotna (albo i więcej) => wilgotność jest na pewno większa, niż 10%
Po drugie:
tynki i wylewki mają tyle wody, że przy szczelnych oknach woda wykraplać się będzie. Jeżeli dołożysz do tego mokre ściany, to na pewno nie polepszy to sytuacji. W lecie wystarczy otworzyć okna, a w zimie lub jesienią? Czy uważasz, że woda w murach polepsza własnosci termoizolacyjne? Rzadko udaje się rozpocząć budowę na wiosnę i w lipcu się wprowadzać - jeżeli tobie się udało, to gratuluję. Ja rozpocząłem w maju, a tynki kończyłem w grudniu. I tak wszyscy się dziwili, że tak szybko.
I jeszcze cytat z twojego linka:
"Przy stosowaniu szczelnych okien konieczne są nawiewniki powietrza wentylacyjnego (lub okna z nawiewnikami). Szczególnie w pierwszym roku po wzniesieniu budynku zaleca się wietrzenie przez uchylanie okien; zapobiegnie to wykraplaniu wilgoci na mostkach cieplnych i rozwojowi pleśni."
Rozumiem, że zalecasz uchylanie okien (najlepiej wszystkich) w zimie???

Po trzecie:
nic nie pisałem (negatywnie) o kruchości BK. To czego się czepiasz?
Po czwarte:
twój sposób argumentowania przypomina mi metodę: "A u was to Murzynów bili!!!" Znasz tę bajkę? Jeżeli oceniasz czyjąś wypowiedź, to należałoby się odnosić do jej treści

Grzegorz
PS. zwykłego gwoździa w pełną cegłę nie wbijesz. Ale są specjalne gwożdzie do betonu i w cegłę można je wbić. Wkład ceramiczny a pustak ceramiczny to dwie różne rzeczy i nie ma ich co porównywać

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • spaniele.keep.pl