Live For Speed by Michal 011093

PRAEFA -gotowe ściany z keramzytobetonu, thermodom - pustaki szalunku traconego ze styropianu, velox szalunek tracony z płyt zrębkocementowych (jakoś tak ) -to gotowce ,a z ciekawych materiałów budowlanych pustaki hotbloki lub fortisy z wkładką styropianową z keramzytu. Wszystko to raczej nie tanie ,ale jeśliby dobrze policzyć to kto wie ....Z opcji tanich mozolnych do wykonania domy z gliny :wink:



Witam,

Jestem przed wyborem materialy na sciany nosne. Biorac pod uwage wzrost cen materialow oraz robocizny zaczolem kalkulowac postawienie domu z keramzytobetonu wypelnionego styropianem ktorego własciwosci ciepłochronne (U ścian jednowarstwowych z bloczków 36 cm z wkładką styropianową wynosi ok. 0,19
Cena jednej sztuki takiego pustaka do ok 24zl.

Pytanie tylko teraz czy budujac z tego i widzac znacznie wysza cene 1m2 muru faktycznie jest to wiecej niz jakby wybudowac 1m2 muru sciany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem.

Jak myslisci czy cenowo wyjdzie to zblizone a jakosciowo lepiej na korzysc keramzytu??

Prosze o Wasze opinie.

Pzdr



mike,
pustak keramzyt z wkladką odpuść sobie. sciany jednowarstwowe to są fajne katalogu. w praktyce na budowie bywa różnie ze spoinami.
w praktyce znajomy który wybudował jednowarstwową ścianę (chyba ze 40 cm miała) po jednym sezonie ocieplał ją 10 cm styropiany bo mu "wiało".
co z tego ze jest styropian w środku skoro fachman może różnie poskadac pustaki i "zrobi się" szczelinka.
mam dom z keramzytobetonu z długołeki k. wrocławia. 24 cm + 12 cm styropianu i taką technologię ci polecam. duże bloczki i buduje sie szybko i bez zbędnych szczelin.
dziś chyba jednak zrobiłbym sciane trójwartwowa z elewacją klinkierową. wcale nie wychodzi wiele drożej.

pozdr.

aresior




Nie myślałeś o BK (Ytong?) albo silikatach? Moja ostatnia fascynacja to pustaki keramzytowe z wkładką styropianową - może być sciana 1W z U=0,19 :-) tutaj jest jeden duży problem, większość ekip potrafi tylko murowac na zaprawe, a nie kleic.
I jeśli będa murowac tradycyjnie to powstana takie mostki termiczne że cały opór cieplny weźmie w łeb. :cry:
My do ostatniej chwili wachaliśmy sie czy budowac z silikatów na klej czy ściane 2 warstwowa.
Jak sie dowiedziałem że moje majstry nigdy nie kleili slilikatów to żeby nie było błędów zdecydowałem sie 2 warstwowa i 20 cm styropianu.

P.S.

Robie teraz taki arkusik do oblicznia U jak chcecie to wam podesle wersje 1.0 .



Czy ktoś może coś powiedzieć na temat ściany jednowarstwowej np.Porotherm 36 lub 44, beton komórkowy, albo pustak keramzytowy z wkładką styropianową? Czy to faktycznie spełnia wszelkie parametry cieplne, bez ocieplania styropianem? Moja ekipa zdecydowanie opowiada się za ścianą dwuwarstwową, no i jestem w kropce



Proszę doradzcie. Napewno ktoś budował z bloczków czy pustaków keramzytowych. Jestem przed dylematem z czego budować. Po wielu analizach decyzja padła na keramzytobeton. Jest ekologiczny bez domieszek żużli i pyłów a sam keramzyt nie jest spulchniany środkami sztucznymi przy produkcji. Keramzyt jest nowym materiałem budowlanym wchodzącym na nasz rynek a od ponad 30 lat jest doskonałym materiałem na zachodzie. Ponieważ jestem na etapie wyboru wybrałam keramzyt teraz tylko jeszcze nie wiem która firma (choć trochę ide w kierunku Gisoton lub Pezam). Na rynku mamy zwykłe bloczki, które trzeba jeszcze ocieplić Optiroc, pustaki z wkładką styropianową PEZAM, pustaki z wkładką styropianową Gisoton do wypełnienia betonem oraz prefabrykaty Praefa do ocieplenia.
Dom buduje sie na lata a nie na jakiś tam okres, ma być funkcjonalny i spełniać wszelkie wymogi. Teraz zwraca się uwagę na energooszczędność, dźwiękoszczelność, mikroklimat pomieszczeń. Nawet przy samej budowie planujemy tak aby budowa trwała jak najkrócej i jak najtaniej i żeby za pare lat nie trzeba było porawiać parametrów budynku np. w zakresie izolacyjności.
A może są inni jeszcze producenci?
Proszę podzielcie sie swoimi opiniami.



Nie myślałeś o BK (Ytong?) albo silikatach? Moja ostatnia fascynacja to pustaki keramzytowe z wkładką styropianową - może być sciana 1W z U=0,19 :-)



[quote]
Jacek, ja się nie obrażam, tylko nie chcę "nabijać" swoich postów. "Kermazyt: w poprzednim poście napisałem jako uproszczenie myślowe. O kermazytobetonie już w styczniu 2003r. w miesięczniku Izolacja pisano tak:

"Przez zastąpienie kruszywa w betonie keramzytem otrzymuje się keramzytobeton, materiał konstrukcyjny zachowujący wszelkie zalety wyrobów ceramicznych i mający bardzo dobre parametry izolacyjne."

A o bloczkach hybrydowych tak ( w tym samym):

"W bloczkach z wkładką styropianową warstwy ocieplające są tak ukształtowane, by nie powstawały "mostki" termiczne. Dwie warstwy styropianu dochodzą do krawędzi bloczka, dzięki czemu nie ma przerw w izolacji na stykach sąsiadujących elementów. Ściany takie muruje się na cienkościennej zaprawie ciepłochronnej. Nienasiąkliwość i mrozoodporność materiału umożliwia otynkowanie ścian w dowolnym czasie po wymurowaniu."

I nie była to publikacja sponsorowana, bo niczego nie wymieniano z nazwy. Publikacja dotyczyła nowego materiału budowlanego jakim był keramzytobeton i produktów z niego dla budownictwa - zaznaczam, że ukazało sie to w "Izolacji".
Czytałem. Wyglada właśnie na artykuł sponsorowany (stosowane zwroty o tym świadczą). Nie ma liczb, więc trudno powiedzieć, ile wynosi lambda keramzytobetonu. Przy okazji: nie daj się zwieść czerwieni tych bloczków. K-B jest specjalnie barwiony żeby przypominał cegły albo pustaki ceramiczne. Taki podwójny efekt: czerwone jak cegła, robione na bazie keramzytu, więc na pewno łączy w sobie zalety.

Nie uraziłeś, bo i czym. Emocje towarzyszą takim dyskusjom, bo nikt nie lubi jak JEGO wybranemu rozwiązaniu zarzuca się wady. Postaram się na przyszłość mniej oceniać.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • spaniele.keep.pl